Čtvrtek 16. Srpen 2007, 18:16 hod.

Ve středu už jenom nasednout na vlak EC/Ex Jóže Plečník s odjezdem v 10.18 z Ljubljany a fííí směr Praha. Klimatizace prozatím funguje, tak uvidíme :). Do Prahy bych měl dorazit snad tak kolem 21.45.

Největší obavy mám ale z následného čekání na noční rychlík Excelsior, kde mám místenku na lůžko (odjezd 0.06). Přece jenom čekat 2 hodiny v noci na pražském hlaváku může být zajímavý zážitek. Na lůžkový vlak jsem taky zvědavý, protože jsem s ním ještě nejel.

Doplněno ze čtvrtku 16.8.: V Praze na hlavní jsem přijel kolem 22.00. Ze začátku bylo v hale docela dost lidí, ale po půl hodině se hala až nemile vyprázdnila a kromě mě a dvojice městských policistů už tam moc lidí nebylo. Můj vlak naštestí přijel už ve 22.45, takže jsem se raději vydal k němu.

U vlaku jsem dal lůžkovou místenku vlakovému průvodci, který mi ukázal moji postel a zeptal se, kdy mě má vzbudit (řekl jsem mu 15 minut před Ostravou). Kdo jste nejel takovým vlakem, tak si to určitě někdy vyzkoušejte. Příplatek za lůžko, nikoliv lehátko, stojí 132 Kč a osobně musím říct, že je to až neskutečně pohodlné (třida tourist je pro 3 lidi, rozdělené na muže/ženy). Místa v kupé sice moc není a sedět se v něm taky nedá, ale přeci jen tohle je lůžkový vůz :). Usnul jsem jako dudek a vzbudil mě až průvodce ve Studénce, takže opravdu cca 15 minut před Ostravou.

Domů jsem dorazil cca v 6.30 ráno.

A co napsat závěrem? Pokud jste tyhle moje výmysly četli až do konce, tak Vám za to děkuji a doufám, že se aspoň trochu líbily :).