Neděle 12. Srpen 2007, 21:58 hod.

Dneska (sobota) tak trochu netradičně. Nebude to o tom, co jsem celý den dělal, ale snaha o takové menší zamyšlení. A protože nejsem filozof, tak bude trochu kratší :).

Za celý měsíc, co tu jsem, jsem viděl mnoho tváří, které Ljubljana lidem může nastavit.

Tou první je určitě Ljubljana historická, která, řekněme si to na rovinu, je nejkrásnější. Ať už se jedná o centrum, ljubljanský hrad.

S Ljubljanou historickou souvisí i Ljubljana relaxační se svými parky a největším z nich parkem Tivoli a samozřejmě zoologickou zahradou.

Ovšem jako každé město, i Ljubljana má tvář, která je skryta. Mohlo by se jednat třeba o oblast Celica. Ale naštěstí se nejedná, protože, ač to na první pohled vypadá jako ghetto, je to jakési centrum, kde se ljubljanská mládež večer slézá a docela to tam žije. Mám odsud pouze pár denních fotek, protože v noci bych nerad provokoval. K této serii jsem přidal i takový mišmaš z různých částí města, které jsem neměl kam zařadit.

A nakonec je tady Ljubljana noční. Možná už jsem to psal v některém z předchozích příspěvků, ale musím to zopakovat. Centrum Ljubljany je jedna velká kavárna a žije to tady minimálně do dvou do rána (což by se teda v Hradci stát nemohlo ;). A ani k tomu není třeba Mattoni :).

Ljubljana je samozřejmě město více tváří, než jsem napsal, ale tyhle jsou asi nejvýznamnější z pohledu návštěvníka-turisty.