Pondělí 06. Srpen 2007, 23:15 hod.

V neděli jsem se vzbudil už v krásných 11 dopoledne. Přece jenom předchozí den byl trošičku (ale fakt jenom trošičku) náročnější. Co mi psaly Marta (lotyška) s Annou (srbka), tak ty se prý vyvalovaly až do dvanácti :). A pak že jsem spáč :).

Po obědě jsem rozvažoval, co se zbytkem dne a napadla mě místní Ljubljanská zoo. Ani jsem nad tím nepřemýšlel, sedl na bus a svištěl.

Studentské vstupné je 5€, což sice není zase tak málo, ale jsme ve Slovinsku :). Co se týče velikosti zoo, tak je o něco menší než ostravská. Umístěna je v takovém lesíku, takže se nepražíte na slunci (a že tady zase praží docela kvalitně). A zvěrstva tu mají taky dost :).

Prošmejdil jsem ji asi tak za 4 hodiny, nacvakal pár fotek (snad se některé povedly) a pak šup busem zpátky do centra. Popisovat, co tam všechno mají asi nemá smysl, můžete mrknout právě na fotky, kde jsem zachytil většinu podstatného :).

V centru jsem si dal svoji oblíbenou zmrzku a potkal tam přitom Mihajla z fakulty. Tak se šlo na kafe (výborné Latté machiato za 1,7€, což je hodně slušná cena na centrum Ljubljany). Pak se Mihajlo rozhodl, že si koupí nové sandály z buvolí kůže. Ten chlap je horší než ženská :). Asi hodinu vybíral, procházel se, než se konečně rozhodl :).

Pak zpátky na kolej a toť vše.