Pondělí 23. Srpen 2010, 20:42 hod.

Už je to skoro tady. A co? Konec mého půlročního pruzení osazenstva institutu v Kielu :). Vzhledem k tomu, že další víkend už se pomalu ale jistě budu pakovat a lehce depresit nad tím, kterak ty svoje krámy odtáhnu na vlak, tak na nějaké velké výletění zřejmě nebude čas. A že by zajímavé cíle byly – Hamburg, Dánsko…

Po asi měsíční provokaci místního počasí, kdy o víkendech bylo asi 12 °C, foukalo jak na větrné hůrce a pršely kyblíky vody (rozuměj klasické Norden léto), se tento víkend konečně udělalo hezky. Paradoxně sobota, kdy jsem musel pracovat v laborce, byla jedna z nejhezčích srpnových. V neděli už to bylo horší a předpověď si k tomu přisadila průtržmi mračen a bouřkami. Ovšem protože nejsem z cukru, tak jsem naládoval 12 € do chřtánu DB (jednosměrná jízdenka se zákaznickou kartou, cca 80 km – někdo nadává na to, že jsou ČD drahé?) a vydal se směr Lübeck.

Bylo mi řečeno, že Lübeck bych rozhodně měl vidět, protože to zato stojí. Tudíž jsem lehce skepticky uvažoval nad tím, cože tak světoborného tam bude k vidění :). A byl jsem hodně příjemně překvapen. Myslím, že nemá moc smysl to nějak extra popisovat, fotky to řeknou za mě :). Navíc se k tomu přidalo i poloslunečné počasí a kafíčko s käsekuchenem u lübecké radnice :).

Jinak meteorologové se s předpovědí spletli zhruba o šest hodin. Ale to už jsem hezky seděl ve vlaku zpátky do Kielu…