Čtvrtek 08. Duben 2010, 15:31 hod.

Nejedná se o pozdní návod na upletení pomlázky ani návod pro osoby lačnící po fyzickém sadomasochismu.

To je tak, když moc koukáte na televizi. Na místní Pro 7 běží takový vědeckopopulární pořad s názvem Galileo. A jeden díl se mimo jiné zabýval tím, který Kuchen je v Německu nejoblíbenější. Myslím, že uhodnout to není až tak složité :).

Ale abych se dostal k jádru věci. Bavil jsem se o tom pak na institutu s Janem a nevím, jak jsme k tomu došli, ale vsadili jsme se, že každý upečeme nějaký ten Kuchen, pokud možno regionálního významu :). Takže mě v nejbližší době čeká již druhý test místní trouby (první byly ony housky) a to ani nemusím počítat čísla na skleničce :). Co jsem zkoumal vybavenost místní kuchyňky, tak je přímo vzorná. Elektrický šlehač a hnětač, plechy na pečení, pečící papír, spousta nádob a podobné další náležitosti ji přímo předurčují k podobým experimentům :).

Co se budu snažit vyrábět si zatím nechám pro sebe, abych se pak případně mohl vyhnout srovnání a prohlásit to za nový druh výrobku :). Samozřejmostí bude podrobná fotodokumentace pracovního postupu a dodržení správné výrobní praxe.