Pátek 02. Duben 2010, 14:59 hod.

Tak něco podobného mi ve čtvrtek naštěstí nikdo neříkal, protože se mě nikdo nachytat nepokoušel. Teda aspoň se o to nesnažil nikdo z fauny :).

Ani z flory :). Spíše se všechny snažilo nachytat počasí. To místní povýšilo pojem „aprílové počasí“ do zcela jiných výšin, protože jste si nemohli být jisti ani chvilku tím, jak za další minutu bude. Bylo vcelku vtipné sledovat, kterak lidé z institutu čekali, až vysvitne slunce a vydali se směrem k domovům. To, že se během dvou tří minut zatáhne a začne průtrž mračen je asi vcelku překvapilo :). Deštníky v této chvíli byly zcela zbytečná záležitost, protože by z nich zvednuvší se vítr udělal rozloženou stavebnici – dráty na jednom místě a plátno na druhém :). O tom, že byste stejně byli mokří jak myš nemluvě. V takové počasí by pomohl možná tak igelitový pytel nebo neoprén :).

Bohužel komedie, která se odehrávala za okny, jsem byl nucen se rovněž zúčastnit, protože na Velký pátek, mají tu svátek a tudíž je všude zavřeno a stejně tak v neděli a pondělí. Šel jsem na to alespoň opačným způsobem, kdy jsem počkal až začne lít, vyšel jsem ven a ono se mezitím vyjasnilo :). Stejně jsem ale cestou do obchodu zmokl a cestou z něj dokonce dvakrát. Jenom se mi smějte, ale já se alespoň nemusím brodit sněhem ;)…

Jinak konečně se mi podařilo použít svou platební kartu k zaplacení v obchodě. Minulý týden jsem si všiml, že v obchodech Sky mají na pokladnách nálepky MasterCard a Visa. Sice rafinovaně schované za letáky, ale byly tam. Tak jsem to včera (čtvrtek) vyzkoušel a povedlo se. Což je pozitivní záležitost a nebudu muset platit nechutné poplatky za případné výběry z bankomatu. Vtipné na tom je, že vám k tomu pokladní dá skoro půlmetrovou účtenku. Kdyby nebyla z termopapíru, tak by se dala použít i vcelku specifickými způsoby :).

Nevím, co mě to dneska popadlo. Asi to byla prokrastinace a útěk od sepisování článku, ale rozhodl jsem se umýt si okna, protože svět za nimi byl takový nějaké šedý a mlžný :). Řekl bych, že po asi hodině vcelku usilovné práce a několika výměnách blátivé vody za čistou se mi to vcelku podařilo a přes sklo jdou opět rozeznávat detaily a barvy :).