Úterý 30. Březen 2010, 10:18 hod.

To jsem se včera večer snažil usnout a vyhrát nad tou připitomělou změnou času (jejíž přínosy jsou diskutabilní). Když se mi to něco po jedné hodině v noci skoro podařilo, tak si to přidrandil vrtulník, asi pět minut létal kolem a pak přistál na heliportu v nemocnici. O tom, že se skoro třepaly skla v oknech, a o tom, že můj spánek byl v čudu se asi nemá smysl zmiňovat.

Když se mi téměř povedlo usnout napodruhé, tak si to vrtulník zase hodlal oddrandit pryč… Toť k výhodám bydlení u nemocnice :).

Ponožkové záležitosti jsem řešil v sobotu. Veškeré mé oblečení totiž více či méně úspěšně změnilo svou formu z čisté na špinavou, tak musela přijít na řadu návštěva sklepa. A to kvůli praní. Ve sklepě jsou tři pračky a tři sušičky značky Miele. Sice vypadají, že mají svá nejlepší léta za sebou, ale to je vedlejší :). Výhodou je jejich ovládání, kdy kolečkem nastavíte teplotu a správný typ prádla. Lehké zmatení pak nastalo u šuplíčku na prací prášek, který se sype do oddílu číslo dva (odhad podle toho, že číslo jedna bylo označeno jako předpírka :) . Pokud je toto běžná praxe, tak omluvte mou neznalost. Naší staré tatramatce jsem se vyhábal jako čert kříži a u nové pračky to je trochu jinak a hlavně u ní je návod :). Vcelku mě překvapilo, že displej ukazoval dobu praní 25 minut, ale prádlo bylo vyprané dobře a žádný prášek v něm nezůstal. Experimentoval jsem i se sušičkou, protože praní a sušení prádla na pokoji je zakázáno a navíc bylo venku hnusně, tak by mi stejně neuschlo. Otočný knoflík nastavený Schranktrocken Plus jsem asi docela pochopil, protože po zhruba půlhodině bylo prádlo víceméně suché a překvapivě ani nebylo zežvané jak kus hadru. Celkový výsledek byl více než výborný, protože žádný kus prádla mi nebyl nenasytnými spotřebiči sežrán :).

Nedělní odpoledne jsem strávil bloumáním po Kielu. Objevil jsem na stránkách města jakési Grüne Wege, což jsou kratší nebo delší okruhy městem a okolím táhnoucí se kolem parků, zálivu, památek, vyhlídek (ano, Kiel není až taková placka a jsou tu i vyvýšené místa) a hřbitovů :). Vybral jsem si Zentrum (cca 6,5 km) a díky tomu jsem objevil některá místa, na která bych asi běžně nešel. Nejhezčí byl asi Schrevenpark o kterém místní říkají, že je „full of shit“ :). Psům je tam vstup zakázán a lidi tam své potřeby nevykonávají (pravděpodobně), ale nachází se tam vcelku velké množství rozličného vodního ptactva, které se pase a následně produkuje buďto mladé (podle fotek) nebo smradlavé :). Něco jsem cestou nafotil, tak to můžete zkouknout.