Pátek 26. Březen 2010, 14:32 hod.

Tento příspěvek jsem začal lehkou parafrází jedné známé pohádky. Nebude to ani o tom, kterak se trhají zuby ani o tom, kterak se tvoří éterické bytosti a následně se učí lásce :).

Spíše to bude o tom, kterak jsem musel likvidovat následky svým místních nákupů potravin. O koupi housek, které se musí ještě následně dopéct v troubě jsem již psal. Ovšem co s nimi? Vyhodit je by byla škoda a od afrických dětí bych vyznamenání rozhodně nedostal. První, co mě napadlo bylo dopéct je v hrnci na elektrické plotýnce. Naštěstí pro čidlo požáru na pokoji a tím i všechny obvatele Schwesterwohnhausu a místní hasiče jsem to vcelku rychle zavrhnul. Na institutu je totiž společenská místnost s kuchyňkou a překvapivě i troubou. Trouba je to vymakaná, můžete si vybrat asi 14 různých pečících způsobů včetně teploty nastavené přesně na stupeň Celsia. Tudíž jsem si počkal, až svým počínáním budu bavit nejmenší možný počet lidí, tzn. žádného, a housky si v troubě dopekl. Dopadlo to překvapivě dobře a vůně čerstvě upečených a křupavých housek byla cítit ještě ráno :). Tou křupavostí nemyslím finální stádium černé barvy nazývající se uhlí ;).

Já se sice ještě stále držím, ale místní počasí se zjevně zbláznilo a nynější teploty dosahují teplot letních. Včera jsem toho využil a šel si zaběhat, protože místní mořský vzduch k tomu přímo vybízí. Zajímavé bylo, že jsem při svém „běhu“ potkával davy běžců zásadně mířících opačným směrem než já. Dneska mi to bylo vysvětleno. Ony davy sednou na autobus, nechají se dovézt až k bráně námořnictva (taky jsem o tom psal). A odtud pak míří zpět do centra kolem zálivu. Myšlenka je to zajímavá, ale já ji rozhodně praktikovat nebudu, protože nehodlám utrácet za autobus :). Jinak na to, že jsem neběhal asi půl roku, tak jsem jako někdo, kdo „miluje“ běhání, překvapivě neměl problém (až na plíce, které si chtěly vzít dovolenou).

Těšil jsem se, že krásné počasí vydrží až do víkendu (na slovíčko „konec“ jsem přitom jaksi pozapomněl), což se mi splnilo. Je pátek odpoledne, začíná víkend, venku je dusno, začínají se stahovat mračna a nejspíše se přižene kvalitní bouřka s vichrem. Takže kdoví, zdali budu moci udělat nějaké další parodie na fotky. Za troubení místní loďodopravy nazdar…