Neděle 21. Březen 2010, 22:04 hod.

Místní počasí se opět rozhodlo, že semtam udělá díru do mračné clony a propustí sluneční paprsky. Tak jsem toho dneska (neděle) odpoledne využil a šel na kratší procházku. Původně kratší…

Ve skutečnosti se z krátké procházky stala asi 15 km trasa kolem zálivu ke Kiel kanálu (již jsem o něm psal). Ačkoliv se již vcelku příjemnou teplotu kolem 13 °C mohutně snažil snížit místní vítr, tak podobný nápad jako já a to projít se kolem zálivu mělo asi tak padesát procent místního obyvatelstva. Takže jsem se první půlhodinu prodíral davem za ruce se držících párů (většina), kolečkobruslařů, cyklistů a běžců. Že si slunečné počasí všichni užívali dosytosti bylo poznat na obsazenosti kaváren a hospod, které na promenádě jsou. Všechny byly přeplněny a na každém stolku stály minimálně dva až tři zlatavé perlivé moky :). Já jsem odolal, nebo spíš musel odolat, protože jsem si s sebou nevzal peníze, což se mi pak vymstilo ještě jednou.

Pokud chcete dojít ke Kiel kanálu, tak se bohužel na poslední kousek cesty musíte od moře odpojit, protože se dostanete k základně německého námořnictva, které tady má ukotveno pár svých kocábek. Odpojení má i své pozitivní stránky, protože můžete obdivovat velkou betonovou kostku zvanou bunkr, která bunkrem i byla :) a pak místní architekturu tvořenou cihlovými domy bez omítky (ty jsou zde skoro všude a vypadá to opravdu hodně dobře). Přes Kiel kanál jezdí zhruba co 15 minut převoz (je vidět na poslední fotce z dneška), ale nachází se zde jiné lákadlo technicky založených typů. Tím jsou dvě obrovská zdymadla, ke kterým se můžete zajít podívat a to do bezprostřední blízkosti. Pokud zaplatíte vstupné ve výši jednoho eura, které já jsem samozřejmě neměl :(. Protože už bylo docela pozdě a i slunce přestalo svítit, tak jsem se vydal zpátky na vcelku nudnou cestu na privát.

P.S. V pátek jsem byl s pár lidmi na pivku v Irish Pubu na irské pivo. Vcelku dekadentní na to, že jsem v Německu :). Pivo Kilkenny bylo hodně dobré, ale mělo jednu chybu. Cenu 4,3 € za půllitr. Druhý problém nastal, když jsem si pak šel nakoupit na víkend. Podařilo se mi totiž koupit 6 housek a nevšimnout si toho, že se ještě musí dopéct :). Pivo za to nemůže, protože toho pidinápisu jsem si málem nevšiml ani další den večer :).

P.S.2 Málem bych zapomněl, fotky najdete tady